Po podatkih svetovne zdravstvene organizacije je stres ena večjih zdravju škodljivih nevarnosti 21. stoletja. Kot smo ugotavljali na delavnici UNESCO predstavnikov druge in tretje triade, se s stresom srečujejo tudi naši učenci. Testi, spraševanja, zaključek šolskega leta … Da o športnih tekmovanjih in drugih obveznostih niti ne govorimo.

Z namenom, da bi naše učence že v njihovem otroštvu opremili z znanji, s katerimi bi lahko premagovali stres in neprijetna čustva, smo v letošnjem letu izvedli več ponovitev različnih delavnic: tibetančke z meditacijo, pravljično škratkovo jogo, pogovorno delavnico za učence, EFT delavnico za učitelje …

Utrinek naše škratkove joge si lahko ogledate na tej povezavi: https://youtu.be/AZEcZG7yyNA 🙂

In še misel za zaključek, morda komu pomaga: “Če nečesa ne moremo spremeniti, se s tem ne obremenjujmo, če pa stvar lahko spremenimo, jo spremenimo in si prav tako z njo več ne belimo glave.”

(Skupno 10 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost