Nina_PavliV petek, 5. junija 2014, je v Kopru potekalo državno prvenstvo v atletiki za učence osnovnih šol. Na tekmovanje so se s področnega tekmovanja uvrstili trije učenci naše šole. Daleč najodmevnejši rezultat je dosegla Nina Pavlič Hren, 9. b, ki je v teku na 1000 metrov osvojila naslov državne prvakinje. V težkem, razburljivem, taktičnem in do ciljne ravnine izenačenem boju je uspela prehiteti vse tekmice. Poleg tega je za pet sekund popravila svoj osebni rekord in se z rezultatom 2:57 spustila pod magično mejo treh minut. Na 1000 metrov je tekel tudi Mark Leuštek, 8. c. V izjemno močni konkurenci je v z rezultatom 2:52 osvojil 13. mesto. Nekaj smole je imel Miha Kralj, 7. a, ki se je takoj po štartu zapletel s sotekmovalci, padel in žal ni končal tekmovanja. Miha je imel rezultat za prvo deseterico, ob dobrem nastopu pa še za kaj več, zato je bilo razočaranje toliko večje. Vsem nastopajočim iskrene čestitke za izjemno borbene nastope, kot tudi za uspešno zastopanje naše šole. (Boštjan Posedi)

 

(Skupno 9 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost