Naši košarkarji so v Rogaški Slatini včeraj, 10. 1. 2023, odigrali četrtfinalni turnir državnega prvenstva, z drugim mestom pa so se uspeli uvrstiti v polfinale in so torej že uvrščeni med najboljših 16 osnovnošolskih moštev v Sloveniji.

Turnir so igralci, pod vodstvom trenerja Luke Pirnata Radovića, odprli z visoko zmago proti neizkušenim nasprotnikom iz Litije (rezultat 69-9), v drugi tekmi proti domačinom pa je bilo vse do konca izredno napeto. Igralci II. OŠ iz Rogaške so hitro povedli in vse do konca druge tretjine zanesljivo vodili. V zadnji tretjini se je našim košarkarjem z odlično obrambo uspelo vrniti in pred koncem celo povesti. V povsem izenačeni končnici so imeli met za zmago domačini,  na našo srečo pa je žoga nekajkrat zletela mimo koša in sledil je 5. minutni dodatek. Tudi v tem delu igre so najprej povedli domači igralci, a so se naši fantje znova vrnili in izenačili. V zadnjih dveh sekundah tekme so imeli naši košarkarji celo met za zmago, a je žoga le za las zgrešila željeni cilj. Zmaga torej za domačine, bilo je 47-46, to pa pomeni končno drugo mesto za Rodico na turnirju v Rogaški Slatini. Čestitke nasprotnikom in seveda tudi našim fantom ter trenerju Luki. Se vidimo na polfinalnem turnirju.