Naši mladi košarkarji so v sredo, 30. 5., končali sezono ‘košarkarskega superšolarja’, potem ko so v finalu, v športni dvorani v Domžalah, izgubili proti učencem OŠ Grm iz Novega mesta. Mladi Novomeščani so tako osvojili naslov državnih prvakov, naši učenci pa se veselijo naslova podprvakov. Na zaključnem turnirju četverice so v prvi tekmi igralci OŠ Grm s 77-30 premagali OŠ Mengeš, na drugi tekmi so naši učenci prav tako visoko s 70-48 ugnali OŠ Vodmat. Po slavnostni otvoritvi turnirja, sta se v tekmi za tretje mesto najprej pomerili poraženi ekipi, v napeti končnici so bili uspešnejši Mengšani. Sledila je le še zadnja tekma letošnjega leta. Ob bučni podpori s tribun so naši učenci odlično začeli in visoko vodili, a so jih učenci z Dolenjske v nadaljevanju ujeli in tudi povedli. Po dveh tretjinah je bil izid še izenačen, v zadnji tretjini pa je moral zaradi petih osebnih napak Jan Vide hitro na klop, že pred tem se je poškodoval tudi Vasja Varšič. Gostje so to dobro izkoristili in upov na zmago naših učencev je bilo sredi zadnje tretjine konec. Končni izid 68-41 za učence OŠ Grm, ki so tako zasluženo osvojili naslov državnih prvakov. Čestitke vsem, ki so se uvrstili na zaključni turnir, še posebno pa srebrnim fantom z naše šole.

Ekipa: Žan Joger, Enej Cifrek, Tai Golob Habe, Enej Kaše, Noel Hostnik, David Stražiščar, Nik Prusnik, Vasja Varšič, Nik Rajhard, Klemen Pustotnik, Aleksander Kosanovič, Mark Pirman in Jan Vide.

Trenerja: Peter Košir in Tilen Hočevar.

????????????????????????????????????

(Skupno 209 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost