Namiznoteniški uspehi se nadaljujejo

Na četrtfinalu šolskega državnega prvenstva so bili ponovno doseženi odlični rezultati. V posamičnih kategorijah je po osem udeležencev igralo vsak z vsakim, v ekipnem delu pa so se pomerile štiri najboljše šole, ki so se uspele prebiti skozi sito predtekmovanj in so se uvrstile v četrtfinale. Tudi šolske ekipe so igrale vsaka z vsako. Najboljši štirje s posamične kategorije ter dve najboljši šolski ekipi pa so napredovali v polfinalni del tekmovanja. Na tem četrtfinalu so iz naše šole imeli pravico nastopa Živa Markič (nastopila je v kategoriji učenk od 6. do 9. razreda), sestre Vita, Tara in Gaja Kobetič (nastopile so v absolutni kategoriji – s točkami Namiznoteniške zveze Slovenije) ter šolska ekipa, ki je nastopila v postavi Vita, Tara in Gaja Kobetič, Živa in Brina Markič, Andriy Pasichnyk ter Lukas Tristan Nickel Kožel. Živa Markič je v svoji kategoriji osvojila četrto mesto, bi pa ob ugodnem razpletu bila lahko druga ali tretja (premagala je tudi zmagovalko), žal pa je v uvodne delu (z 1:2) nesrečno izgubila proti kasnejši tretjeuvrščeni, a je njeno četrto mesto bilo dovolj za uvrstitev na šolsko polfinale. V konkurenci deklet v absolutni kategoriji je četrtfinalna namiznoteniška prvakinja postala Vita Kobetič, drugo mesto je osvojila Tara Kobetič, Gaja Kobetič je bila četrta – vse tri so se uvrstile na polfinalno tekmovanje. V ekipnem delu je naša ekipa osvojila prvo mesto in tako je OŠ Rodica osvojila nov pokal ter se seveda uvrstila v polfinale. Prav vsi si zaslužijo pohvalo za dobro igro in tudi dokaj visoko zastavljeni cilj – uvrstitve v polfinalno tekmovanje, je bil izpolnjen 100%. Polfinalno tekmovanje bo potekalo sredi maja predvidoma v Novi Gorici.

Janez Stibrič, namiznoteniški trener

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost