Priznanje je v imenu šole prejela ga. Anica Črne Ivkovič, pomočnica ravnateljice.

Dr. Miro Cerar, predsednik Vlade Republike Slovenije, je na letošnji konferenci koordinatorjev programa Ekošola, ki je bila 26. septembra 2016 na Brdu pri Kranju, podelil posebna priznanja šolam, ki v Sloveniji neprekinjeno delujejo od vzpostavitve programa leta 1996.  Med prvimi vključenimi šolami je bila tudi naša šola.

Dr. Miro Cerar je v slavnostnem nagovoru dejal, da prihodnost temelji na mladih in da je pomembno, da v mlade zasadimo seme, ki počasi klije in potem vrača vsem nam, ki ob njih sobivamo. Izpostavil je, da je delo koordinatorjev in sodelavcev programa Ekošola na nek način pionirsko delo, ki ni enostavno, ker v tem pogledu ljudje napredujemo počasi in ker je na svetu vedno veliko izzivov. Naša šola že 20 let aktivno sodeluje v programu Ekošola, ki je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja. Skozi šolski vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše spodbuja ozaveščenost učencev o trajnostnem razvoju. Najuspešnejše šole prejemajo mednarodna priznanja, ki so edina mednarodna priznanja slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education). Osnovno načelo delovanja programa Ekošola je, da bodo učenci v prihodnosti vplivali in sprejemali pomembne odločitve na vseh ravneh našega življenja. Program Ekošola je šola za življenje, ki bogati čustvene vezi mladih do narave. Uči jih spoštovati drugačnost in ceniti naravne dobrine. Za doseganje teh ciljev na šoli skrbimo koordinatorji in ostali vključeni učitelji, ki nam je okolje oz. narava pomembna in se trudimo vzgajati in izobraževati za zdrav način življenja v zdravem okolju. S skupnimi močmi nam počasi, a vztrajno vendarle uspeva! (Bruno Šincek, koordinator za drugo triletje)

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost