V sredo, 20. maja, se je v Termah Snovik odvijalo šolsko prvenstvo v aquatlonu za gorenjsko regijo. Tekmovanja se je udeležilo 90 otrok z 11 osnovnih šol, med njim kar 19 otrok iz Oš Rodica. S tem smo bili najštevilčnejša šola na tekmovanju. Po uvodni namestitvi in ogledu proge se je tekmovanje začelo s plavanjem v vodi, kjer so tekmovalci preplavali 50m, nato stekli do menjalnega prostora, kjer so se obuli in oblekli ter takoj nadaljevali s tekom na 500m ali 800m dolgi progi. Ne glede na to, da se večino naših učencev še nikoli ni preizkusilo v tovrstnem športu pa so se prav vsi zelo pogumno spoprijeli z obema disciplinama in tako uspešno zastopali barve naše šole. Učenki Manca Turšič in Alja Smolnikar pa sta se uvrstili na šolsko državno prvenstvo, ki se bo odvijalo 9. 6. na Kodeljevem tokrat z dodatno disciplino, kolesarjenjem oziroma v triatlonu. Prav vsem tekmovalcem in tekmovalkam, ki so se udeležili tekmovanja iskreno čestitamo in jim želimo še veliko športnih užitkov in veliko uspehov tako na športnem kot tudi šolskem  področju.

Boštjan Posedi, prof. športa                               2

 

(Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost