Erasmus plus OŠ Rodica na RTV SLO

Novinarka Tadeja Bizilj je obiskala našo šolo v tem tednu. Nastal je ta zvočni zapis: http://radioprvi.rtvslo.si/2017/03/erasmus-plus-na-os-rodica/      

SPREMEMBA TERMINA RODITELJSKIH SESTANKOV IN GOVORILNIH UR V MESECU MARCU 2017

Zaradi obsežnosti programa in dodatnih zadolžitev učiteljev in drugega osebja v tednu mednarodne mobilnosti Erasmus+, ki bo potekala od 20. 3. – 24. 3. 2017, govorilne ure in roditeljske sestanke v mesecu marcu prestavljamo na teden od 27. – 31. 3. 2017 in sicer:

– 27. 3. 2017 (1. triletje)

– 28. 3. 2017 (4. in 5. razred)

– 30. 3. 2017 (6. razred in 3. triletje).

Hvala za razumevanje.

Mednarodna izmenjava na OŠ Rodica je v polnem teku

V tednu med 19. in 25. 3. 2017 na OŠ Rodica gostimo naše sodelavce v mednarodnem projektu Eramsus+ K2. Učencem in učiteljem s Finske, Nemčije, Poljske, Italije in Španije smo pripravili vrsto zanimivih dejavnosti. V ponedeljek smo gostom izrazili dobrodošlico na...

3. mesto na državnem tekmovanju v badmintonu

V mesecu marcu je na Osnovni šoli Stopiče potekalo DRŽAVNO POSAMIČNO TEKMOVANJE V BADMINTONU. Tekmovanja se je udeležil učenec 9. A razreda Luka  Koželj. Kljub močni konkurenci je Luka zasedel 3. mesto, za kar mu iskreno čestitamo in mu želimo še veliko tako izvrstnih...

Prvo mesto na mednarodnem prvenstvu v ritmični gimnastiki

 V mesecu marcu je v Bosni in Hercegovini potekalo MEDNARODNO PRVENSTVO V RITMIČNI GIMNASTIKI. Tekmovanja se je udeležila učenka 8. C razreda, Viktoria Seles. Kljub močni konkurenci, je Viktoria zasedla          1. mesto in s tem postala mednarodna prvakinja. Za...

Finale področnega tekmovanja v namiznem tenisu

V telovadnici OŠ Dragomelj je potekalo šolsko področno tekmovanje v namiznem tenisu. Pravico nastopa so imeli najboljši s tekmovanja domžalske regije. Našo šolo so tako zastopali Tara, Vita in Gaja Kobetič, Živa Markič, Andriy Pasichnyk in Lukas Tristan Nickel Kožel....

Mednarodna izmenjava na OŠ Rodica

V tednu med 19. in 25. 3. 2017, bomo na šoli gostili naše sodelavce v mednarodnem projektu s Finske, Nemčije, Poljske, Italije in Španije. Kar 20 otrok in 13 učiteljev, ki bodo z nami preživeli zanimiv teden. V tem času pripravljamo tudi koncert, ki si ga boste lahko ogledali

logotip zeleni

Koncert Stopinje pomladi II / Footprints of Spring II

Vabimo vas na koncert Stopinje pomladi II / Footprints of Spring II   Nastopajoči: mladinski pevski zbor, otroški pevski zbor, recitatorska skupina »Raznoliki slamniki«, Aleksander Simionov in evropski gostje.   V sredo, 22. 3. 2017, ob 18h v avli OŠ...

6. glasbena olimpijada

Klara Matzele in Neža Podpeskar sta se z mentorico Marija Pepelnak Arnerić v nedeljo, 13. 3. 2017 udeležili 6. glasbene olimpijade. Osvojili sta srebrno in bronasto priznanje. Čestitamo.

DVANAJST VOLČJIH NOČI – Stare Šege in navade ob božiču in novem letu

V okviru projekta Erasmus plus, spoznavamo pravljice in pripovedke držav članic, ki z nami sodelujejo v projektu. Najprej smo se lotili slovenskih pravljičnih bitij, ki so že skoraj pozabljeni. Izvedeli smo, kako so strašila okoli kmečkih domačij in kako so se preprosti ljudje pred njimi ubranili…

Dejavnosti v projektu Erasmus+ K2

Erasmusova ekipa v zimskih mesecih ne miruje. Koncem novembra smo se sestali tisti, ki bomo aktivneje sodelovali pri izvedbi mednarodnega srečanja na naši šoli: predstavniki gostiteljskih družin – tako otroci kot njihovi starši, sodelavci, ki bodo izvajali delavnice...

NAMIZNI TENIS

Dobri rezultati na namiznoteniškem prvenstvu domžalske regije V telovadnici OŠ Dragomelj je potekalo dvodnevno tekmovanje v namiznem tenisu. Tekmovanje je potekalo v posamičnem in ekipnem delu. Iz naše šole so se tekmovanja udeležili Domen Lenarčič, Svit Mrvar, Vitan...

Vpis šolskih novincev

Spoštovani starši bodočih prvošolčkov! Obveščamo vas, da bo v februarju potekal vpis otrok v prvi razred Osnovne šole Rodica. Veselimo se srečanja!       * Pri objavi vabila v domžalskem glasilu Slamnik je žal prišlo do tiskarske napake, za kar se v...

Zmagovalna risba na natečaju Petarde? Ne, hvala. je iz naše šole.

Kot že nekaj let, so naši učenci tudi letos sodelovali na natečaju Petarde? Ne, hvala., ki ga organizira Društvo za zaščito živali Ljubljana. Sodelujoči učenci se obenem zavežejo, da ne bodo plašili živali z raznimi pirotehničnimi sredstvi. Veseli smo novice, da je...

Januarske in februarske dejavnosti v Centru za mlade Domžale

V centru za mlade Domžale tudi v začetku letošnjega leta pripravljajo zanimive aktivnosti tako za učence kot starše. Priporočamo obisk! V četrtek, 26. januarja, nas pridejo pogledat tudi na našo šolo - ne zamudite njihove info točke po 5. šolski uri v večnamenskem...

Zimske počitniške aktivnosti

Osnovna šola Rodica v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Domžale organizira program zimskih počitniških dejavnosti.

Šola za starše

"Kaj lahko storite že danes, da vas ne bo bolela glava čez dve leti, ker vaš otrok ne bo imel izoblikovanih učnih navad?" V četrtek, 12. 1. 2017, vas ob 17. uri vabimo v učilnico likovne vzgoje na šolo za starše, ki bo potekala v okviru roditeljskega sestanka za...

ZGODBE IZ POPOTNE MALHE

V petek, zadnji šolski dan smo na šoli obeležili slovenski državni praznik, dan samostojnosti in enotnosti, ki ga praznujemo 26. 12. Učenke in učenci so pod mentorstvom Sabine Burkeljca, Drage Jeretina Anžin ter Damjane Trobec zaigrali avtorsko igro Zgodbe iz popotne...

V OPB pečemo pice

December in januar sta že tradicionalno meseca, ko učenci v podaljšanem bivanju pečejo pice. Tega dneva se v vseh oddelkih zelo veselimo. Testo smo naredili iz polnovredne pirine moke, pice pa smo obložili s paradižnikom, papriko in bučkami. In bile so odlične!...

Otroško dogajanje v občini Domžale

Občina Domžale tudi letos za otroke organizira prav posebne dogodke – obisk Božička in dedka Mraza v Češminovem parku ter otroško silvestrovanje.

Božično-novoletni koncert

V okviru predprazničnih dogodkov na Osnovni šoli Rodica smo se v četrtek, 15. decembra 2016, prepustili glasbi, ki je ogrela naša srca. Na božično-novoletnem koncertu so nastopili pevci otroškega in mladinskega pevskega zbora Osnovne šole Rodica ter instrumentalisti. ...

Odlični uspehi naših karateistov!

Naši učenci so se odlično odrezali na državnem prvenstvu v karateju. Kar štirje so stali na zmagovalnem odru. Bravo Matic, Jan, Matej, Jure, Matija in Nil.  ...

Stran 1 od 1312345...10...Zadnja »