Podari branje in sanje

V okviru Unesco projekta Podari branje in sanje, smo se letos odločili, da knjig ne bomo menjali, pač pa jih podarjali in s tem razveselili učenke in učence ter učitelje na naši šoli. V pisan ovojni papir zavite knjige so v knjižnici zrastle v mavrični stolp, s...

SREČANJE S PISATELJICO, PREVAJALKO, KRITIČARKO IN UREDNICO GAJO KOS

V torek, 16. maja 2017 so se učenci 3. C razreda z učiteljico in knjižničarko v knjižnici srečali z dr. Gajo Kos, ki je k nam prišla v okviru Bralnic pod slamnikom. Z gostjo smo se pogovarjali o njenem ustvarjanju, o Grdavših in drugih knjigah, ki jih je napisala ali...

Zlati na državnem srečanju mladih zgodovinarjev ZPMS

V sredo, 24. maja 2017, sta učenki Ariana Andoljšek in Eva Zarja Hrovat na 48. srečanju mladih zgodovinarjev ZPMS predstavili raziskovalno nalogo naše 11-članske raziskovalne skupine z naslovom Praznovanja na jarški šoli skozi čas (1906-2017). Predstavitve...

Preganjali smo stres

Po podatkih svetovne zdravstvene organizacije je stres ena večjih zdravju škodljivih nevarnosti 21. stoletja. Kot smo ugotavljali na delavnici UNESCO predstavnikov druge in tretje triade, se s stresom srečujejo tudi naši učenci. Testi, spraševanja, zaključek šolskega...

Zmaga na nogometnem turnirju Domžalske regije

Učenci 7. in 6. razredov so na turnirju domžalske regije osvojili prvo mesto in se uvrstili v nadaljnje tekmovanje. V predtekmovanju so najprej premagali učence OŠ Domžale, bili boljši od Trzina in še ene domžalske šole Venclja Perka. Za zaključek četrtkovega sporeda...

Polfinale državnega šolskega namiznoteniškega prvenstva

V Novi Gorici so se na polfinalnem tekmovanju zbrali najboljši mladi osnovnošolski namiznoteniški igralci iz zahodne polovice Slovenije, seveda tudi najboljši iz naše šole, ki so si pravico do udeležbe priborili na četrtfinalnem tekmovanju. Tekmovanje je potekalo na...

PET razlogov za PETI UNESCO ASP tek

V sredo, 17. maja, smo se z dvema polnima avtobusoma mladih tekačev odpravili na Ptuj. Razigrana rodiška druščina, ki so jo sestavljali učenci od prvega do devetega razreda, je bila ob povratku domov enotna: UNESCO TEK je zakon! Zakaj že? Podajamo vam pet razlogov,...

Zlati in srebrni na državnem srečanju v Murski Soboti

V ponedeljek, 15. 5. 2017, se je v Murski Soboti odvijalo državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Udeležili so se ga naši učenci, ki so bili uvrščeni v 2. krog državnega tekmovanja. Aleks Andoljšek in Samo Mazovec sta za svojo raziskovalno nalogo, nastop in...

Stran 1 od 212

logotip zeleni

ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE 2017

Za učence od 6. do 9. razreda, ki so letos pridno brali in pripovedovali o svojih vtisih o prebranem, smo na šoli organizirali srečanje s pisateljem, prevajalcem in komikom – Boštjanom Gorencem Pižamo. Bilo je prisrčno –...

ZAKLJUČNA PRIREDITEV EVROPA V ŠOLI  2016/17

V četrtek, 11. 5. 2017, smo se udeležili slavnostnega zaključka nacionalnega natečaja Evropa v šoli, ki je bil v Festivalni dvorani Pionirskega doma v Ljubljani. Na prireditvi so podelili priznanja najboljšim ustvarjalcem likovnih, literarnih, fotografskih in video...

Spomladanska akcija cepljenja lisic proti steklini

Vir informacije: http://www.nijz.si/sl/spomladanska-akcija-cepljenja-lisic-proti-steklini Z namenom varovanja prebivalcev pred steklino se 10. maja 2017 začenja spomladanska akcija cepljenja lisic proti steklini, ki bo trajala predvidoma do konca junija 2017. Na...

Nagrajenca na literarnem festivalu Bralnice pod slamnikom

V sredo, 10. maja 2017, se je v Kulturnem domu Franca Bernika odvijal 7. mladinski literarni festival Bralnice pod slamnikom. Na literarnem natečaju je za svoje razmišljanje o invalidnosti nagrado dobila naša učenka Pija Burger iz 6. b (mentorica Alenka Brovč), za...

Nagrada na literarnem natečaju “Moja rodna domovina”

Iskrene čestitke Aljažu Zorcu iz 6. b in Pii Gorjup iz 7. b, ki sta na 9. literarnem natečaju »Moja rodna domovina«, z naslovom Jaz in Slovenija čez 25 let, prejela nagrado in priznanje za svoj literarni prispevek. Verjamem, da boste ob njunih razmišljanjih uživali....

NOČ KNJIGE 2017

Tudi v letošnjem letu se je OŠ Rodica pridružila vseslovenski Noči knjige. Z učenci 3. C razreda, učiteljico Anito ter knjižničarko Sabino smo pobarvali noč – srečali smo se z ilustratorko Marjanco Prelog, ki nas je naučila risati živali za našo razredno knjigo, ob...

Koncert Stopinje pomladi II / Footprints of Spring II na YouTubu

Obveščamo vas, da si na YouTubu lahko ogledate koncert Stopinje pomladi II / Footprints of Spring II, ki se je odvijal na naši šoli 22. marca 2017, v tednu mednarodne izmenjave. Na njem so se poleg naših pevskih zborov, instrumentalista Aleksandra Simionova in...

Unesco projekt  »PODARI BRANJE IN SANJE«

Tudi v letošnjem šolskem letu bomo izpeljali projekt, ki sva ga tokrat malo preimenovali, saj bo poudarek na PODARJANJU knjig. Kdo lahko sodeluje? Vsak, ki želi podariti nekomu knjigo s POSVETILOM, jo naj izbere za nekega konkretnega človeka, torej je knjiga namenjena...

CŠOD Kranjska Gora -1. dan

Nekaj utrinkov iz današnjega bivanja V CŠOD Kranjska Gora. Sneg nam je popestril popoldanske aktivnosti. Izvedeli smo veliko o Kranjski Gori, učenci pa so preživeli večino svojega časa na svežem zraku. [gallery...

Učenci 7. b v šoli v naravi

Učenci 7. b razreda z učiteljicama smo se danes odpravili v CŠOD Kranjska Gora, kjer smo zelo aktivno preživeli prvi dan šole v naravi. Veselimo se že nadaljevanja zanimivega in poučnega tedna. Nekaj fotografij današnjega dne si lahko ogledate na spodnji povezavi....

Devetošolci na obisku v Strasbourgu.

18 učencev in učenk izbirnega predmeta nemščina je v  torek na povabilo gospe poslanke Tanje Fajon obiskalo evropski parlament v Strasbourgu. Pot nas je iz Francije vodila skozi Nemčijo, kjer smo tudi prenočili in si naslednji dan v sredo ogledali še majhno vasico...

Nagrajena pesem na natečaju Rima raja

Iskrene čestitke Ani Siard iz 7. c, ki se je na natečaju Rima raja, festivalu otroške poezije, uvrstila med nagrajene pesnike. Verjamem, da boste z njeno pesmijo tudi vi malce zardeli ob spominu na svojo simpatijo. Prijetno branje.

Ana, čestitamo.

Mentorica: Alenka Brovč

POVABILO NA ČAROVNIJO

Kulturno društvo Vir pri Domžalah tudi v sodelovanju s šolami v Domžalah vabi na kulturni dogodek v sredo, 12. aprila 2017 ob 18.00 uri, z željo, da kulturna dejavnost poveže ustanove, ustvarjalce in krajane same. Predstava bo potekala v Kulturnem domu Vir in je...

Na regijskem srečanju MR – 2017

V četrtek, 30. marca 2017, so se naši učenci udeležili 16. srečanja mladih raziskovalcev osnovnošolcev za domžalsko-kamniško območje, ki je bilo na OŠ Louisa Adamiča Grosuplje. Predstavili so šest raziskovalnih nalog, petim pa se je uspelo uvrstiti na državno srečanje...

Utrinki z izmenjave Erasmus+

Teden druženja z učenci in učitelji iz petih evropskih držav v okviru izmenjave Erasmus+ K2 je kar prehitro minil in naši gostje so se le s težkim srcem poslovili. Navdušeni so bili nad zanimivim programom izmenjave, nad našo šolo, učenci in učitelji, nad lepotami...

Erasmus plus OŠ Rodica na RTV SLO

Novinarka Tadeja Bizilj je obiskala našo šolo v tem tednu. Nastal je ta zvočni zapis: http://radioprvi.rtvslo.si/2017/03/erasmus-plus-na-os-rodica/      

Mednarodna izmenjava na OŠ Rodica je v polnem teku

V tednu med 19. in 25. 3. 2017 na OŠ Rodica gostimo naše sodelavce v mednarodnem projektu Eramsus+ K2. Učencem in učiteljem s Finske, Nemčije, Poljske, Italije in Španije smo pripravili vrsto zanimivih dejavnosti. V ponedeljek smo gostom izrazili dobrodošlico na...

Koncert Stopinje pomladi II / Footprints of Spring II

Vabimo vas na koncert Stopinje pomladi II / Footprints of Spring II   Nastopajoči: mladinski pevski zbor, otroški pevski zbor, recitatorska skupina »Raznoliki slamniki«, Aleksander Simionov in evropski gostje.   V sredo, 22. 3. 2017, ob 18h v avli OŠ...

3. mesto na državnem tekmovanju v badmintonu

V mesecu marcu je na Osnovni šoli Stopiče potekalo DRŽAVNO POSAMIČNO TEKMOVANJE V BADMINTONU. Tekmovanja se je udeležil učenec 9. A razreda Luka  Koželj. Kljub močni konkurenci je Luka zasedel 3. mesto, za kar mu iskreno čestitamo in mu želimo še veliko tako izvrstnih...

Prvo mesto na mednarodnem prvenstvu v ritmični gimnastiki

 V mesecu marcu je v Bosni in Hercegovini potekalo MEDNARODNO PRVENSTVO V RITMIČNI GIMNASTIKI. Tekmovanja se je udeležila učenka 8. C razreda, Viktoria Seles. Kljub močni konkurenci, je Viktoria zasedla          1. mesto in s tem postala mednarodna prvakinja. Za...

Stran 1 od 1812345...10...Zadnja »