Pričela so se šolska namiznoteniška tekmovanja, ki potekajo na več nivojih. Tekmovanja se pričnejo v okviru posameznih regij, najboljši se uvrstijo na področno tekmovanje, od tam pa potem najboljši napredujejo na vedno višji nivo, ki se zaključi s finalom državnega šolskega tekmovanja v namiznem tenisu. Na tokratnem šolskem tekmovanju domžalske regije v namiznem tenisu so imeli pravico nastopa najboljši otroci iz osnovnih šol iz občin Domžal, Mengša, Trzina, Lukovice in Moravč. Tekmovanje je potekalo v dvorani Namiznoteniške sekcije Mengeš pod vodstvom trenerjev Davida Orešnika in Janeza Stibriča.  OŠ Rodica so na tekmovanju zastopali: Nika Kobetič, Vita Kobetič, Tara Kobetič, Gaja Kobetič, Brina Markič, Živa Markič, Arian Pohlen, Matej Zorc, Žiga Popovič, Gašper Markič, Nejc Cafek, Lukas Tristan Nickel Koželj, Žan Burja, Anže Oršič in Andriy Pasichnyk. Tekmovanje je bilo dvodnevno, prvi dan so se med seboj v znanju namiznega tenisa pomerili učenci in učenke od 6.-9- razreda, potekalo pa je tudi tekmovanje v absolutni kategoriji (v kateri igrajo učenci in učenke, ki že imajo točke Namiznoteniške zveze Slovenije) ter v ekipnem delu – vsako šolsko ekipo sta sestavljala dva učenca in dve učenki. Drugi dan tekmovanja so se med seboj pomerili učenci in učenke od 1. do 5. razreda osnovnih šol domžalske regije. Ekipno je naslov prvakov domžalske regije v namiznem tenisu osvojila ekipa naše šole, torej OŠ Rodica, kar je res odličen uspeh, doseženi pa so bili tudi naslednji posamični rezultati; pri učencih od 1.-5. razreda je tretje mesto osvojil Žiga Popovič, Arian Pohlen in Matej Zorc sta si razdelila tretje mesto v tolažilni skupini. Pri učencih od 6.-9. razreda sta tretje mesto osvojila Gašper Markič in Lukas Tristan Nickelj Koželj, Nejc Cafek pa je bil 5.-6. Tretje mesto je osvojila tudi Brina Markič pri dekletih od 6.-9. razreda, 5.-6. mesto pa Živa Markič. Pri dekletih, ki so nastopala v absolutni kategoriji (s točkami Namiznoteniške zveze Slovenije) so si prva štiri mesta razdelile sestre Kobetič; prvakinja je postala Tara, druga je bila Vita, tretja Nika in četrta Gaja. Vsem čestitke za dosežene uspehe na tem tekmovanju. Najboljši v vseh konkurencah so se uvrstili na področno tekmovanje, ki bo v začetku marca v Kamniku. Besedilo in foto: Janez Stibrič

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)